výstava

Přehled aktuálních dočasných výstav s archeologickou tématikou

Smrtí to nekončí aneb tisíc let spali ve stínu Radobýlu (9. 6. - 30. 9. 2017)
Bašta v Kadani

Cesty k domům (18. 5. - 17. 9. 2017)
aneb vývoj lidských obydlí do přelomu letopočtu
Vlastivědné muzeum v Šumperku

Od nitě ke košili - Móda středověkých Pražanů (17. 5. - 29. 10. 2017) 
Dům U zlatého prstenu, Praha

Rozhovor s Ľubomírem Novákem, autorem výstavy Afghánistán - zachráněné poklady buddhismu

Bře
02

z výstavy AfghánistánDnes Vám přinášíme poutavý rozhovor s autorem výstavy Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu a v neposlední řadě i uznávaným odborníkem na íránské jazyky, kolegou Ľubomírem Novákem.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Světem tajemných Baltů (reportáž z výstavy)

Dub
29

Až do konce září můžete v Moravském zemském muzeu v Brně spatřit okouzlujícími artefakty nabytou výstavu Svět tajemných Baltů . Přečtěte si v naší reportáži, co všechno Vás tam čeká a nechte se zlákat k návštěvě výstavy!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Výstava, na kterou jen tak nezapomenete - Vikings: Life and Legend (The British Museum)

Dub
15

Milovníci historie, archeologie a zdařilých výstav z celé Evropy mají až do druhé poloviny června lákavý cíl. V Londýně je k vidění fascinující výstava Vikingové: Život a legenda. Nás tato výstava zcela uchvátila, co Vy? Necháte se zlákat k výletu?

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Poděkování za výstavu Ve stínu Olympu

Lis
29

Dozvuky výstavy Ve stínu Olympu se stále ozývají a nás to ohromně těší! Podívejte se, co nám poslali žáci a pedagogové Konzervatoře Jana Deyla a střední školy pro zrakově postižené!


Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Zahájení výstavy Bronzové a jiné poklady Rakovnicka v Muzeu T.G.M. v Rakovníku

Zář
21

Pozvanka

Přijďte se od 3. října podívat do rakovnického muzea na nevšední výstavu věnovanou výjimečným kovovým archeologickým nálezům regionu. Zapůjčeno bylo i několik trezorových předmětů ze sbírky Národního muzea v Praze, jako např. depot bronzových šperků se svitkem zlatého drátu z Krupé.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Do Uruku

Črv
22

Důvodem návštěvy berlínského Pergamského muzea nemusí být jen rekonstrukce reálné podoby chrámu v Pergamu, brány tržiště v Milétu či Ištařina brána. V současné době je zde prezentována i monotematická výstava „Uruk – 5000 let megaměsta“ ukazující historii města, jehož jméno zřejmě dalo i pojmenování dnešnímu Iráku.

Napsal(a) oston číst dál

Výstava Ve stínu Olympu

Od 20. prosince 2012 do 24. března 2013 probíhala v Nové budově Národního muzea výstava Ve stínu Olympu - Řecko a svět Keltů, která přibližovala každodenní život v 6. - 4. století př. Kr. na našem území i ve starověkém Řecku. Na výstavě bylo představeno, jak se lišil způsob bydlení či odívání Keltů a Řeků, jaké předměty denně používali a jak se vzájemně ovlivňovali. Mohli jste obdivovat keltskou polozemnici či antický dům v téměř reálné velikosti a přenést se tak do života před mnoha sty lety.

Řecké strunné hudební nástroje

Led
30

Ve starověkém Řecku hudba představovala velice důležitou složku kultury a společenského života. Staří Řekové ovládali jak dechové a bicí, tak i strunné nástroje, na něž se teď nyní podíváme podrobněji.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Výstava Die Welt der Kelten ve Stuttgartu

Zář
18

Landesmuseum Württemberg, Stuttgart
15. 9. 2012 - 17. 2. 2013

Zveme Vás na výstavu Svět Keltů, která je v současnosti k vidění ve Stuttgartu. Autorům se podařilo shromáždit řadu unikátních nálezů z různých zemí, včetně naší republiky, a tak jde zřejmě o jednu z největších výstav o Keltech v poslední době. Výstava je členěná na dvě tématické části zpřístupněné ve dvou objektech.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - výstava