tipy na výlety

Toulky antickým Balkánem 2/3

Pro
26

Druhý díl putování Honzy Doskočila nás zavede do Bulharska.

 

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Toulky antickým Balkánem 1/3

Lis
23

Cestopisné okénko Honzy Doskočila - první díl putování.

Na dalších řádcích se můžete dočíst postřehy o dáckých válkách císaře Trajána, zakladatelích bulharské archeologie bratrech Škorpilových, řeckých Makedoncích, nebo britském archeologovi, co bojoval s guerrillami.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Minisérie ze Spojeného království

Bře
21

Cestovatelské zážitky vám tentokrát nabídne Spojené království.  

 

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Výlet do Řecka

Bře
08

DelfyVydejte se s námi za slavnými starověkými památkami a řeckým sluncem v tomto cestovatelském zamyšlení.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Otevření naučné stezky Sekanka - klášter na Ostrově - sv. Kilián

Dub
03

1. dubna 2017 byla slavnostně zahájena nová naučná stezka o 10 zastaveních vedoucí ze zaniklého středověkého městečka Sekanky u Hradišťka na klášter na Ostrově u Davle a ke kostelu sv. Kiliána.

Tento tip na výlet si nenechte ujít!

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Lugdunum - po stopách Římanů v dnešním Lyonu

Úno
05

Archeologické nálezy z území Lyonu pocházejí již z období paleolitu a neolitu či doby bronzové. Dnes se však zaměříme na dobu římské říše, ze které je do dnešních dnů zachována a zpřístupněna řada památek oceněných UNESCO.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Za archeologií do Portugalska

Srp
05

paleolitická rytina z údolí CôaDoba letních prázdnin přímo vybízí k cestování a poznávaní různorodých památek. Dnes se podíváme na „daleký“ západ, konkrétně do Portugalska. I přes svou skromnou rozlohu má Portugalsko pověst země s nádhernou přírodou, výbornou kuchyní a nekonečnými písečnými plážemi. V rámci těchto superlativ je vhodné zmínit i světově proslulé kulturní památky, jejichž velká část je zapsána do světového dědictví UNESCO.

Napsal(a) Viktoria Čisťakova číst dál

Nechte se okouzlit antikou na zámku Duchcov

Čer
17

V pátek 3. 6. 2016 otevřel státní zámek Duchcov novou stálou expozici nazvanou „Okouzleni antikou“. V autentickém prostředí osmi zámeckých sálů je možno zhlédnout téměř 150 historických odlitků slavných i méně známých antických uměleckých děl. Jejich prostřednictvím se návštěvníci seznámí s příběhy z řecké mytologie, a dozvědí se i mnohé nejen z historie a kultury starověku.

Napsal(a) Viktoria Čisťakova číst dál

Stary lud w Dešnje

Čer
18

Jméno následujícího článku jsem si vypůjčil z lužické srbštiny jelikož Dolní Lužice je cílem pozvánky na výlet. Ve vesnici Dissen (či Dešno) vyrostl malý archeoskansen, který představuje slovanské kořeny Lužice - území historicky spojeného s českými dějinami...

Napsal(a) oston číst dál

Lázeňské městečko Toušeň

Pro
19

Vydejte se s námi do polabské obce na soutoku Jizery a Labe, do lázeňského městyse Toušeně, kde historie žije na každém kroku, a to doslova. Pokud se totiž procházíme Toušení a jejím okolím, procházíme se též po archeologických situacích, které zde vznikaly po většinu období pravěku i středověku.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - tipy na výlety