O webu

Webové stránky Archeologie na dosah byly spuštěny v polovině srpna 2012. Spravují je zaměstnanci Oddělení pravěku a antického starověku Národního muzea v rámci projektu Archeologie na dosah. Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví, který byl financován Ministerstvem kultury v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI) v letech 2012-2014. Více se o projektu můžete dočíst zde.

Na našich stránkách naleznete informace o tom, k čemu vlastně archeologie slouží naší společnosti, jak získává nové poznatky a jaké metody k tomu používá, jak se jako obor vyvíjela a jaké jsou u nás archeologické instituce a organizace. Máte-li o archeologii hlubší zájem, naleznete zde také popularizační archeologické články a tipy na knihy, aktuální akce pro veřejnost, odkazy na archeologická centra a zajímavé archeologické projekty u nás i v zahraničí. A pro ty opravdu vážné zájemce uvádíme také informace o tom, kde archeologii mohou studovat či jak se mohou zapojit alespoň jako dobrovolníci či amatérští archeologové.

Stránky jsou pravidelně aktualizovány a jejich obsah bude stále přibývat, rozhodně tedy je nač se těšit!
Kdo konkrétně se podílí na obsahu webu, se můžete dočíst zde.


 

V případě jakýchkoliv Vašich dotazů, připomínek či zájmu o diskuzi je Vám k dispozici kontaktní formulář a také diskuzní fórum, a my rozhodně uvítáme Vaše názory a nové podněty!

Chcete-li sledovat novinky na našich stránkách, ale nemáte čas je pravidelně kontrolovat, přidejte si nás na Váš Facebook a my se postaráme o zbytek!

 

První rok od spuštění webu Archeologie na dosah!

Web Archeologie na dosah oslavil 3 roky!

Web Archeologie na dosah oslavil 5 let existence!