16. pražská muzejní noc v Nové budově Národního muzea

Zažijte muzejní noc s Kelty a Římany!

Navštivte novou budovu Národního muzea, kde je aktuálně otevřena výstava Keltové.  Pro Muzejní noc jsme připravili bohatý program, který dozajista zaujme jak malé, tak i velké návštěvníky.

Již od 19.00 se budete moci setkat se skupinou Keltů (Bacrie), od kterých se dozvíte mnoho zajímavostí o životě v době železné. Na oživených stanovištích si budete moci vyrazit keltskou minci nebo vyzkoušet vybrané textilní techniky. Zjistíte, že Keltové byli nejen zdatnými válečníky, ale i úspěšnými hospodáři a zručnými řemeslníky. Budou zde připraveny i ukázky laténských výrobků a tehdejších plodin – doplněny o výklad archeologů.

 

Máte rádi vznešenou antickou kulturu? V Národním muzeu nebudou chybět ani římští legionáři s ukázkou svého válečného umění. Od odborníků na antický svět se navíc dozvíte o každodenním životě ve starověkém Římě.

Antický fotokoutek
Potřebujete novou profilovku na FB? Vyberte si slušivý model v naší převlékárně a udělejte si originální selfíčko!

Keltové a Římani vyprávějí
Série krátkých, ale zábavných přednášek zaměřených na keltskou kulturu a kontakt s antickým světem. Povídání bude doplněno o praktické ukázky, včetně módní přehlídky!

20.00 – Jak si Keltové vydělali na živobytí (Zdeněk Beneš)

21.00 – Pravěká kuchyně, aneb co bylo u Keltů ve spíži? (Viktoria Čisťakova)

22.00 – Módní přehlídka: Římská elegance versus „barbarská“ praktičnost (Viktoria Čisťakova)

23.00 – Římská armáda dobývá svět (Pavel Titz)

00.00 – S Římany v soukromí (Pavel Titz)

Hrajeme si s Kelty a Římany
Pro malé i velké budou připraveny drobné výtvarné aktivity (malování na tělo po vzoru keltských válečníků, zdobení látek přírodními hlinkami, keltské omalovánky) a kvíz k výstavě.

 

Datum akce: 
Sobota, 8. Červen 2019 - 19:00 do Neděle, 9. Červen 2019 - 1:00

Komentáře

Přidat komentář