200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás v depozitářích Terezín!

Nenechte si ujít jedinečné prohlídky depozitářů a pracovišť

Prostor: Národní muzeum – Ústřední depozitář II, Prokopa Holého 78, 41155 Terezín

Při příležitosti 200. výročí svého založení připravilo Národní muzeum o víkendu 14.–15. dubna speciální akci. Návštěvníci budou mít možnost zdarma nahlédnout do zákulisí vybraných objektů Národního muzea.

Vypravte se za námi do Terezína, kde má Národní muzeum hned dva velké objekty – Ústřední depozitář Terezín I a II. Budete mít jedinečnou možnost sledovat, jak pracují naši restaurátoři a nahlédnete do míst, kam se veřejnost běžně nepodívá. Doplňkový program pro vás připravili také naši archeologové.

Otevřeno: 10.00–16.00
Vstup zdarma
 

Program 14. a 15. dubna:

 • Komentované prohlídky pracovišť
  10.00–15.00 h začátky vždy v celou hodinu, on-line rezervace nutná >> Rezervovat
  Sraz u vrátnice Ústředního depozitáře Terezín II – Prokopa Holého 78, Terezín.
  Během prohlídky nahlédnete nejen do dílen našich restaurátorů, ale zjistíte například, co se děje na digitalizačním pracovišti. Pokud počasí dovolí, prohlédnete si také překrásný arcibiskupský kočár. Prohlídka vás následně zavede i do Ústředního depozitáře Terezín I, kde se podíváte například do dílny textilu.
 • Archeologický program
  10.00–16.00 h
  Volně přístupný program na dvoře Ústředního depozitáře Terezín I. vás seznámí s prací archeologů Národního muzea. 

Archeologie je věda plná dobrodružství. V čem ale spočívá každodenní práce archeologa a k čemu je nám dnes dobrá? Odpovědi na tyto a další otázky získáte na našem programu. Rodiče s dětmi se mohou těšit na pestrý program zaměřený na různorodé archeologické aktivity. 

Terénní archeologie
Budete mít jedinečnou příležitost stát se na pár okamžiků archeologem. Chopte se náčiní a vyzkoušejte si výzkum nanečisto. Naučíte se, jak se správně odkrývají nálezy a jak je třeba je pečlivě zdokumentovat.

Pravěká móda
Zajímáte se o módu a rádi se pěkně oblékáte? Víte, že v pravěku to bylo stejné a lidé si dávali záležet na svém vzhledu? U nás se můžete dozvědět, jaké šperky byl „in“ kupříkladu v době bronzové. Povíme Vám i o specifikách textilní výroby nebo barvířství. A na závěr si budete moci vyzkoušet například i vybraný pravěký oděv.  

Výpověď pravěkých artefaktů
Pomocí kopií a replik pravěkých artefaktů se seznámíte s naším bohatým kulturním dědictvím. Dozvíte se, jaké nástroje se využívaly v časech „Lovců mamutů“ nebo jakou proměnu podstoupil napříč pravěkem třeba takový obyčejný nástroj jako je srp. Představíme Vám i repliky vybraných artefaktů ze sbírek Národního muzea. 

 

další informace

Datum akce: 
Sobota, 14. Duben 2018 - 10:00 do Neděle, 15. Duben 2018 - 10:00

Komentáře

Přidat komentář