Keltové v Čechách (Café Nobel Ústí nad Labem)

Café Nobel v Ústí nad Labem, Liberci a Lounech pořádá Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem ve spolupráci s magazínem Planetárium Českého rozhlasu Sever.
Večery uvádějí Jana Komínová a Frederik Velinský.

Zájem o Kelty mezi příznivci historie v posledních letech strmě stoupá. Keltové obývali od 5. do 1. století př.n.l. velkou část Evropy. Jací byli ve skutečnosti? Jaké stopy po sobě zanechali na našem území a co všechno z nich mohou archeologové vyčíst? 
Tyto, ale i další otázky budou předmětem lednového Café Nobel v Ústí nad Labem, jehož hosty budou dva archeologové (Mgr. Alžběta Danielisová, PhD. z Archeologického ústavu Akademie věd ČR a Mgr. Tomáš Mangel z Univerzity Hradec Králové), kteří se Kelty a jejich kulturou dlouhodobě zabývají.

Doporučujeme rezervovat si předem místa k sezení:
http://www.catering-kavarna.cz/kde-nas-najdete.

Datum akce: 
Čtvrtek, 10. Leden 2013 - 18:00 do 20:00

Komentáře

Přidat komentář