5. ročník Mezinárodního dne archeologie je za dveřmi. Přijďte jej oslavit do Národního muzea.

Čím se zabývá archeologie a co všechno nám může povědět archeolog o naší  minulosti? To vše a mnohem více se návštěvníci dozvědí v sobotu 20. října od 10.00 do 16.00 hodin v Nové budově Národního muzea během oblíbeného Mezinárodního dne archeologie. Na výstavu Keltové platí v tento den 50 % sleva na vstupné.

20. říjen 2018 se na mnoha místech České republiky ponese v duchu oblíbeného vědeckého oboru, a sice „archeologie“. Nejinak tomu bude i v Nové budově Národního muzea, kde se všichni zájemci mohou těšit na bohatý program, který naváže na probíhající úspěšnou výstavu Keltové. Díky ní se každý na chvíli ocitne ve světě našich dávných předků, ale zároveň si také vyzkouší, co obnáší náročná archeologická práce v terénu.

Na malé i velké návštěvníky bude čekat několik stanovišť s replikami z různých období pravěku. Svoji cestu do minulosti zahájí v době bronzové a budou zde moci obdivovat například honosné šperky nebo zbraně.

Opomenuta nezůstane samozřejmě ani následující starší doba železná, kdy panoval mezi barbarskými kmeny a vzdálenou Itálií čilý obchodní ruch. Dále návštěvníky uvítá keltský bojovník, u kterého se dozvědí spoustu zajímavostí nejen o válečném umění, ale i o každodenním životě v mladší době železné.

Máte raději vznešený svět antiky? I pro obdivovatele antiky bude připraveno stanoviště zaměřené na kulturu starověkého Řecka a Říma, kde naleznou nejrůznější repliky archeologických nálezů.

Samozřejmě nebude chybět ani oblíbené stanoviště zaměřené na terénní práci archeologa. Hledání a dokumentace „pravěkých artefaktů“ jistě zaujme především malé návštěvníky muzea. Pro dospělé bude pak připravena digitální laboratoř, kde si svůj „nález“ budou moci 3D naskenovat.

Na své si přijdou i malí kreativci, kteří si zde mohou ozdobit látku pomocí přírodních pigmentů nebo objeví kouzlo keltských ornamentů.

Ve výstavě Keltové se také během akce uskuteční také několik tematických komentovaných prohlídek:

11.00 – Svět Keltů a antický svět (PhDr. Pavel Titz, PhD.)

12.00 – Umění a duchovní svět Keltů (PhDr. Pavel Sankot)

13.00 – Krása oděvu doby železné (Mgr. Viktoria Čisťakova)

14.00 – Svět pohřebišť (PhDr. Pavel Sankot)

Kontaktní osoba: Viktoria Čisťakova, viktoria_cistakova [at] nm.cz

Komentáře

Přidat komentář