Kupecká osada Krumbenowe aneb Veletrh pravěké a středověké kultury

Trochu netradiční reportáž z Kupecké osady Krumbenowe
Reportáž ČT ve Studiu 6

Je Váš bronzový srp již zubatý a neseče?
Potřebujete nutně nové jantarové korále? Bronzovou sponu? Nápažník? Meč?

Jste zvědaví na módní halštatské textilní vzory?
A máte nějakou tu hřivnu k útratě?

Pak neváhejte a navštivte Kupeckou osadu Krumbenowe, která se pro Vás otevře již 30. - 31. 8. 2014 v Českém Krumlově!
A kde? V překrásném prostředí Pivovarské zahrady Eggenberg přímo v centru! (mapu najdete zde)

Během dvoudenního pravěkého a středověkého prozkoumávání osady potkáte nejen obchodníky z dalekých krajin, ale uvidíte také zbrojíře, ševce skláře, kameníky, šperkaře, léčitele, švadleny, tkadleny, síťaře či barvíře z různých období naší dávné minulosti, a to přímo při jejich práci! A nejen to, dokonce předvedeme pravěkou módní přehlídku, zatančí pravěké tanečnice a zahrají pravěcí muzikanti!

A protože se jedná o rekonstrukci života kupecké osady, můžete si na vlastní kůži vyzkoušet i smlouvání s tvrdými prastarými kupci!

Ale nepůjde jen o obchod a směnu. Dozvíte se zde také mnohé o minulosti jihočeského regionu, o zdejších významných kupeckých stezkách, o jednotlivých historických a prehistorických řemeslech, o vývoji jednotlivých období pravěku a středověku a také o novinkách v prezentaci archeologie! Společnost Virtual History s.r.o. představí nové možnosti a formy prezentace kulturně-historického dědictví pomocí posledních technologických trendů jako je virtuální archeologie, 3D modelování či rozšířená realita.

Celý víkend zahájíme již v pátek, a to přednáškou doc. Mgr. Ondřeje Chvojky, Ph. D. "Dálkové cesty a kontakty jižních Čech v pravěku", věnované možné rekonstrukci obchodních cest, dovozu surovin i výrobků a otázkám kulturních vlivů s přihlédnutím k novým archeologickýcm poznatkům. Přednáška proběhne 29. 8. v 18 hodin v Regionálním muzeu v Českém Krumlově.

Pokračovat pak budeme v sobotu 30. 8. od 10 do 18 hodin s navazujícím hudebním a tanečním vystoupením ve 20 hodin, a poté opět v neděli 31. 8. od 10 do 14 hodin.

VSTUP JE ZCELA ZDARMA!!!

Na akci spolupracují: Regionální muzeum v Českém Krumlově, Národní muzeum, Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, Město Český Krumlov, Pivovar Eggenberg

Ke stažení: 
Plakát (pdf)
Plakát k přednášce doc. Ondřeje Chvojky (pdf)
Pozvánka (pdf)
Tisková zpráva (pdf)
Program sobota (jpg)
Program neděle (jpg)

 

Podívejte, kupci jsou již na cestě!

Komentáře

Přidat komentář