církevní archeologie

Otevření naučné stezky Sekanka - klášter na Ostrově - sv. Kilián

Dub
03

1. dubna 2017 byla slavnostně zahájena nová naučná stezka o 10 zastaveních vedoucí ze zaniklého středověkého městečka Sekanky u Hradišťka na klášter na Ostrově u Davle a ke kostelu sv. Kiliána.

Tento tip na výlet si nenechte ujít!

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Osudy ostatků sv. Ludmily

Říj
29

V polovině září jsme si připomínali svátek významné české světice, svaté Ludmily. O jejím ctnostném životě a tragické smrti jsme se všichni učili už na základní škole. Bez zajímavosti není ani osud ostatků této patronky Čech, o němž se můžete dočíst v našem novém článku.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

„Co však můj kostel dnes má, nemůže mi kníže odníti“

Říj
21

Při projížďce po české krajině můžeme obdivovat obrovské množství nádherných kostelíků, takřka v každé vesnici na nějaký narazíme. I když to mnohdy na první pohled nepoznáme, některé z nich sahají do hluboké minulosti, až do doby raného středověku. Napadlo vás ale někdy, kdo a proč je stavěl? To všechno se dočtete v našem novém článku!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Tajemství hrobu moravského arcibiskupa, svatého Metoděje

Bře
14

V dalším článku o hledání hrobů významných českých osobností z dávných dějin jsme se zaměřili na svatého Metoděje, arcibiskupa moravského. Dozvíme se tentokrát, kde byla tato velká postava naší minulosti pohřbena?

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Příběh hledání hrobu svaté Anežky České

Led
29

Svatou Anežku Českou známe všichni, ale málokdo ví, jaké okolnosti provázely její život a smrt a co se dělo s jejími ostatky. A právě to se pokoušeli zjistit archeologové v roce 2010 při výzkumu v kostele sv. Haštala v Praze. Nalezli nakonec Anežčin hrob? A jak vlastně přišli na to, kde mají pátrat? To se dozvíte v našem novém článku!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál
Přihlásit se k odběru RSS - církevní archeologie