egyptologie

Rozhovor s fotografem a dokumentátorem Martinem Frouzem

Led
29

Jméno fotografa a dokumentátora Martina Frouze je již řadu let neodmyslitelně spjato s Českým egyptologickým ústavem FF UK. Jak se k práci pro egyptology dostal, čemu dalšímu se věnuje a na mnoho dalšího jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.

Nenechte si ujít také novou výstavu v Czech Photo centre!

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Jean-Francois Champollion (1. díl)

Lis
01

Francouzský archeolog, jazykovědec, jeden ze zakladatelů egyptologie, ale především ten, který rozluštil egyptské hieroglyfy, neboli „slova bohů“, jak je nazývali sami Egypťané. Tím vším se proslavil Jean-François Champollion, se kterým Vás nyní blíže seznámíme v našem dvoudílném seriálu.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor s profesorem Miroslavem Vernerem

Srp
15

Prof. Dr. Miroslav Verner, DrSc. je předním českým egyptologem. V rozhovoru s ním se můžete dočíst mimo jiné to, jak se k egyptologii dostal a jakými těžkostmi si obor musel projít za minulého režimu.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Česká egyptologie

Egyptologie je věda, která se zabývá dějinami a kulturou starověkého Egypta od počátků staroegyptské civilizace v neolitu. Egyptologii se v České republice věnují dvě pracoviště, Český egyptologický ústav Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v Káhiře a Oddělení pravěkého a starověkého Předního východu Náprstkova muzea, součást Národního muzea.

Přihlásit se k odběru RSS - egyptologie