experimentální archeologie

Rozhovor s Lubošem Vostatkem o výrobě bronzových replik

Úno
05

Luboš Vostatek je povoláním řemeslník a zámečník, ale společně s občanským sdružením Boii o. s. jezdí po světě i po Čechách a propaguje dávný život Keltů. O historii se zajímal už jako žák na základní škole a dnes vyrábí repliky ze dřeva, bronzu, jantaru, kostí a ze švartny. Proč to všechno dělá a jaká úskalí a potěšení mu to přináší se dočtete v našem novém rozhovoru!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Stavíme textilní okrsek v Pravěké osadě Křivolík!

Srp
19

Letos v létě se Archeologie na dosah zapojila do stavby Pravěké osady Křivolík s projektem rekonstrukce textilního okrsku z doby římské. Zatím proběhly dva pracovní víkendy, během nichž se podařilo některé části úspěšně dokončit. Druhého pracovního víkendu jste se již mohli zúčastnit i Vy a máme v plánu Vás pozvat i na další víkendy! K účasti se můžete nechat navnadit v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Reportáž z výtvarných ateliérů Střípek po střípku

Kvě
20

Keramika vypálená v peci. Foto V. MikešováZajímá Vás, jak se v pravěku vyráběly keramické nádoby? Pak Vás jistě potěší naše reportáž o tom, jak jsme s účastníky výtvarných ateliérů Střípek po střípku restaurovali, vyráběli a vypalovali naši vlastní keramiku!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Archeoskanzeny

Jedním z nejpůsobivějších způsobů, jak lze prezentovat archeologické poznatky veřejnosti, je prostřednictvím tzv. archeoparkůarcheoskanzenů a center experimentální archeologie. Ovšem ne každý laik rozumí tomu, co se pod těmito pojmy vlastně skrývá.

Přihlásit se k odběru RSS - experimentální archeologie