textil

Jak obléci vikinga

Říj
13

V českém prostředí se můžeme setkat s řadou nadšenců, kteří se věnují rekonstrukci života a boje v raném středověku – velká část těchto reenactorů se pak věnuje vikingům. Z archeologických nálezů, z dobové ikonografie a rovněž ze slovního popisu v ságách a severských básních můžeme poměrně dobře rekonstruovat představu o podobě oděvu starých Seveřanů.

Napsal(a) oston číst dál

Barevné tajemství rostlin aneb reportáž z posledního výtvarného ateliéru

Kvě
14

V sobotu proběhl poslední výtvarný ateliér z cyklu Cesty umění: inspirace pravěkem, nazvaný poeticky Odstíny lesů, luk a hájů aneb tajemství pravěkého barvířství. Jak se účastníkům barvení vydařilo a jak se vlastně dají přírodní barviva využívat se dočtete v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Reportáž z výtvarně textilního ateliéru Šila, byla...aneb výroba oděvů v pravěku (doba bronzová)

Čer
18

O víkendu 15. - 16. 6. proběhl další výtvarný ateliér, tentokrát věnovaný výrobě oděvů v době bronzové. V krátké reportáži se dozvíte, jak vše proběhlo a ve fotogalerii si můžete prohlédnout, jak si účastníci kurzu celý víkend užili!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Návody na tkaní na karetkovém stávku

Úno
06

Máte rádi ruční práce a chtěli byste si vyzkoušet jednu z nejstarších textilních technik? Zkoušeli jste si karetkování na našem Oživeném dnu a zalíbilo se Vám? Nyní Vám přinášíme návod, jak na to!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál
Přihlásit se k odběru RSS - textil