výzkumy

Nabídka brigády na archeologických výzkumech

Stránka slouží ke zveřejňování nabídek brigád z oblasti archeologie (na výzkumu v terénu, mytí, popisování nálezů v laboratoři, plavení vzorků apod.), můžete samozřejmě nabídky zasílat. 

Aktuálně poptáváni brigádníci např. v Kněževsi u Prahy..

Reportáž z výzkumu v Týnci nad Labem aneb co dokáže spolupráce s detektoráři

Říj
30

Mnohdy se můžeme setkat s názorem, že největší archeologické objevy byly už přeci dávno učiněny, že teď už na nás pod zemí čekají jen zbytečky skvostných archeologických pokladů. Pravda to samozřejmě není, neboť stovky generací našich předků za sebou zanechaly daleko více, než jsme za těch několik desítek let archeologických výzkumů byli schopni objevit. A krásným dokladem toho, že naše krajina ještě skrývá nesmírné archeologické bohatství , je čerstvý záchranný výzkum v Týnci nad Labem !

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Reportáž z výzkumu v Ratenicích aneb i takový může být výzkum

Dub
30

V naší nové reportáži si ukážeme, že i záchranný archeologický výzkum může být zcela komorní záležitost, pramenící spíše z lásky k archeologii, než z nutnosti a povinnosti…

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor o výzkumu novověkého hřbitova v Praze-Karlíně

Led
28

Přečtěte si náš rozhovor o velice neobvyklém archeologickém výzkumu, který probíhal v létě a na podzim roku 2013 v pražském Karlíně! O průběhu výzkumu, jeho významu i nálezech jsme si povídali s archeologem Mgr. Pavlem Kaclem.


Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Výzkum(y) na katastrálním území Plotiště nad Labem

Říj
11

Plotiště nad Labem jsou jednou z nejvýznamnějších lokalit v České republice a badatelé se jejich průzkumu věnují již dlouhá desetiletí. Čím je lokalita pro archeology tolik důležitá a kolik výzkumů zde již proběhlo si můžete přečíst v novém článku od studentů pražské katedry archeologie!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Reportáž ze záchranného archeologického výzkumu v Chotýši

Srp
01

Máme pro Vás reportáž z dalšího výzkumu! Tentokrát jsme pro Vás navštívili záchranný archeologický výzkum na pravěkými lokalitami prodchnutém Kolínsku. Pojďte s námi nahlédnout pod ruce archeologům z Ústavu archeologické památkové péče středních Čech!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor s Danielem Bursákem a Jaromírem Benešem o výzkumu Národního muzea v Tuchlovicích

Črv
29

V současné době probíhá první archeologický výzkum Národního muzea po 22 letech. Zkoumanou lokalitou jsou Tuchlovice, známé sídliště z doby římské. O unikátním výzkumu, který propojuje archeologii s přírodními vědami jsme si povídali s Mgr. Danielem Bursákem z Národního muzea a doc. PhDr. Jaromírem Benešem, PhD. z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál
Přihlásit se k odběru RSS - výzkumy