rozhovor

Rozhovor s fotografem a dokumentátorem Martinem Frouzem

Led
29

Jméno fotografa a dokumentátora Martina Frouze je již řadu let neodmyslitelně spjato s Českým egyptologickým ústavem FF UK. Jak se k práci pro egyptology dostal, čemu dalšímu se věnuje a na mnoho dalšího jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.

Nenechte si ujít také novou výstavu v Czech Photo centre!

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Archeologický výzkumný projekt v Bulharsku - novinky po třech letech

Led
13

Jak probíhal Stroyno Excavation Project zkoumající archeologickou lokalitu v jihovýchodním Bulharku, se dozvíte v našem rozhovoru s vedoucími projektu, Petrou Tušlovou a Barborou Weissovou z Ústavu pro klasickou archeologii FF UK.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Nový web o archeologických rekonstrukcích a rozhovor s jeho autorem Petrem Vavrečkou

Bře
29

Petr VavrečkaVaší pozornosti doporučujeme nový český web Mgr. Petra Vavrečky, který se zabývá rekonstrukcemi archeologických a historických nemovitých a movitých struktur. Najdete zde ukázky autorovy digitální tvorby v rámci významnějších vědeckých projektů a soukromých zakázek, od digitalizace archeologických dat, 3D rekonstrukce nemovitých struktur, vizualizace, až po výstupy 3D modelů získaných 3D skenováním nebo 3D fotogrammetrií.
Více se dozvíte v rozhovoru!

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Rozhovor s Ľubomírem Novákem, autorem výstavy Afghánistán - zachráněné poklady buddhismu

Bře
02

z výstavy AfghánistánDnes Vám přinášíme poutavý rozhovor s autorem výstavy Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu a v neposlední řadě i uznávaným odborníkem na íránské jazyky, kolegou Ľubomírem Novákem.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

S docentkou Ondřejovou o historii klasické archeologie u nás, antických špercích i o ledních medvědech

Bře
26

Doc. PhDr. Iva Ondřejová, CSc. je archeoložkou a dlouholetou pedagožkou na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK v Praze. Jak sama říká, zájem o starověké společnosti ji provází už od raného mládí. Jak se podle ní změnilo studium klasické archeologie během jejího působení na fakultě a jaký smysl dnes vůbec má znalost antické minulosti Vám prozradíme v exkluzivním rozhovoru!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor s Lubošem Vostatkem o výrobě bronzových replik

Úno
05

Luboš Vostatek je povoláním řemeslník a zámečník, ale společně s občanským sdružením Boii o. s. jezdí po světě i po Čechách a propaguje dávný život Keltů. O historii se zajímal už jako žák na základní škole a dnes vyrábí repliky ze dřeva, bronzu, jantaru, kostí a ze švartny. Proč to všechno dělá a jaká úskalí a potěšení mu to přináší se dočtete v našem novém rozhovoru!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

"Projekt za námi, dlouhá cesta před námi." Rozhovor s Veronikou Mikešovou z Archeologie na dosah

Led
20

Není mnoho archeologů, kteří by se celou svoji kariéru rozhodli zasvětit popularizaci oboru. Veronika Mikešová v tom měla jasno už na škole. Ještě než ji dokončila, dostala nabídku podílet se na projektu Archeologie na dosah a stala se první archeoložkou, která se popularizaci svého oboru věnuje profesionálně a na plný úvazek. Rozhovor s ní nejen o budoucnosti Archeologie na dosah si můžete přečíst právě teď!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor s Petrem Kubínem o připravovaném archeoparku

Pro
09

Slyšeli jste již o připravovaném archeoparku pod Pálavskými vrchy? Další podrobnosti se můžete dočíst v našem novém rozhovoru s Petrem Kubínem, ředitelem Regionálního muzea v Mikulově.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Rozhovor s profesorem Miroslavem Vernerem

Srp
15

Prof. Dr. Miroslav Verner, DrSc. je předním českým egyptologem. V rozhovoru s ním se můžete dočíst mimo jiné to, jak se k egyptologii dostal a jakými těžkostmi si obor musel projít za minulého režimu.

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Rozhovor o výzkumu novověkého hřbitova v Praze-Karlíně

Led
28

Přečtěte si náš rozhovor o velice neobvyklém archeologickém výzkumu, který probíhal v létě a na podzim roku 2013 v pražském Karlíně! O průběhu výzkumu, jeho významu i nálezech jsme si povídali s archeologem Mgr. Pavlem Kaclem.


Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - rozhovor