audiovizuální spot

Výzkumy hradiště Minice u Kralup nad Vltavou

Pro
01

Máme pro vás nové video, tentokrát pojednávající o výzkumech a archeologických nálezech z pozdně halštatského hradiště Minice.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Halštatské korálky s očky

Črv
28

Korálky patří mezi nejstarší šperky vůbec. V průběhu věků se vyráběly z různých materiálů, měly různou velikost, tvar, nebo barvu. V novém videu představíme skleněné korálky starší doby železné, které jsou typické svoji výraznou žlutou barvou a modro-bílými očky.

Napsal(a) oston číst dál

Tkaní na karetkových destičkách

Čer
30

Tkaní na karetkových destičkách – karetkách – patří k velmi starým řemeslným technikám. Dnes jsme připravili video, ve kterém tento starodávný způsob tkaní představíme.

Napsal(a) oston číst dál

Pravěké keramické bubny

Dub
20

Z území Čech pochází jen několik nálezů keramických bubnů, které můžeme považovat za vzácný příklad pravěkých hudebních nástrojů. Keramické bubny jsou datovány do doby středního eneolitu, tedy do doby mezi roky 3450 až 2800 př. Kr.

Napsal(a) Viktoria Čisťakova číst dál

Video Lidé kultury zvoncovitých pohárů

Bře
06

Podívejte se na video o zvoncovitých pohárech ze sbírky Národního muzea.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Audiovizuální spot Jak se rodí krása věcí minulých

Pro
26

Jak náročné je dnes vyrobit něco, co lidé zvládli již před tisíci lety? Proč bychom to vlastně dnes měli znovu zkoušet? Jak vypadala krása věcí minulých v době jejich vzniku? Odpovědi najdete v našem zbrusu novém audiovizuálním spotu!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Audiovizuální spot "Kterak profesor Píč se svými přáteli na Pičhoře kopal" aneb Vánoční balíček k 102. výročí od úmrtí profesora Píče

Pro
19

A je to tady! V den 102. výročí od smrti profesora J. L. Píče pro Vás máme náš další audiovizuální spot, věnovaný jeho památce! Spolu s videem Vám přinášíme také reportáž a fotogalerii z natáčení a také celý vánoční balíček dalších tematických článků!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Audiovizuální spot Minulost (v) nás

Lis
05

Přinášíme Vám první audivizuální spot Archeologie na dosah! Nechte se unést hluboko do pravěku a objevte minulost (v) nás!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál
Přihlásit se k odběru RSS - audiovizuální spot