archeopark

Rozhovor s Petrem Kubínem o připravovaném archeoparku

Pro
09

Slyšeli jste již o připravovaném archeoparku pod Pálavskými vrchy? Další podrobnosti se můžete dočíst v našem novém rozhovoru s Petrem Kubínem, ředitelem Regionálního muzea v Mikulově.

Napsal(a) Lucie Vélová číst dál

Za Římany do Carnunta

Říj
10

"Římané nikdy nebyli blíže!" Touto větou se prezentuje archeopark Carnuntum , oáza antického světa vzdálená hodinu cesty od Vídně. Zavítejte tam s námi a nechte se zlákat k návštěvě!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Živý svět raného středověku v polském Wolinu

Zář
18

Projíždíme nepříliš zajímavou krajinou severozápadního Polska, zářijové počasí se tváří jako v listopadu a šedé neuspořádané vesnice nás již začínají nudit. Náš cíl, polské město Wolin se svým proslulým archeoskanzenem, nám otevírá své nyní již pomyslné brány a my se připravujeme na předlouhé hledání raněstředověké vesničky někde za městem…Jenže nás čekalo velké překvapení! Čtěte naši novou reportáž z návštěvy slovansko-vikinského archeoskanzenu!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Putování s Kelty aneb reportáž z festivalu keltské kultury Lughnasad

Srp
05

Zatímco nešťastný Awelwildos v poslední naději obětoval svůj meč za záchranu života svého umírajícího koně do nedalekého jezera, jeho bratr Toranos trávil slavnostní noc veselením se s medovinou a ženami. Oba bratři doputovali předchozího dne po těžké a zdlouhavé cestě na Isardunum, oppidum uprostřed železných kopců pod vládou náčelníka Dianose, aby zde prodali své zboží a společně oslavili svátek úrody Lughnasad. Ani jeden však netušili, jaká milá i nemilá překvapení na ně budou čekat a jaké nástrahy může přinést magická sváteční noc…Více vnaší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Oslavy Slunovratu aneb další reportáž z křivolických lesů

Čer
24

O víkendu proběhl v Pravěké osadě Křivolík další ročník Festivalu živého pravěku, tentokrát tematicky zaměřený na oslavy Slunovratu. Jak vše probíhalo a zda Paní světla zvítězila nad Pánem tmy se dočtete v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Reportáž z putování za dánskou archeologií

Čer
12

Archeologie na dosah se minulý týden vydala na cestu do Dánska, abychom se seznámili s novými přístupy k prezentaci a popularizaci archeologie. O tom, co nás nadchlo a co nás nadchlo ještě více se můžete dočíst v naší obsáhlé reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Fotoreportáž z natáčení České televize v Pravěké osadě Křivolík

Dub
08

V sobotu 5. 4. 2014 se v naší známé a spřátelené pravěké osadě Křivolík natáčel další díl naučně-zábavného pořadu Záhady Toma Wizarda. Tentokrát byly záhadou eneolitické pohřby žen, které byly uloženy s mužskou výbavou - hroby Amazonek. Příběh, který se v tomto díle Záhad Toma Wizarda odehraje, Vám samozřejmě nebudeme prozrazovat, ale jako upoutávku a nastínění děje Vám přinášíme exkluzivní fotoreportáž z natáčení. Vstupte s námi mezi filmaře a nahlédněte jim pod pokličku!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Archeologie na doraz aneb Festival živého pravěku na Křivolíku

Zář
17

O víkendu proběhl další ročník Festivalu živého pravěku v Pravěké osadě Křivolík, tentokrát na téma Cesty lidí, zboží a myšlenek pravěkou Evropou. Počasí se však rozhodlo, že festivalu přát nebude. Jak to celé nakonec dopadlo? To se dočtete v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Stavíme textilní okrsek v Pravěké osadě Křivolík!

Srp
19

Letos v létě se Archeologie na dosah zapojila do stavby Pravěké osady Křivolík s projektem rekonstrukce textilního okrsku z doby římské. Zatím proběhly dva pracovní víkendy, během nichž se podařilo některé části úspěšně dokončit. Druhého pracovního víkendu jste se již mohli zúčastnit i Vy a máme v plánu Vás pozvat i na další víkendy! K účasti se můžete nechat navnadit v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Jak se slaví Lughnasad?

Srp
06

Jistě jste již někdy slyšeli o keltském svátku zvaném Lughnasad. Co se vlastně pod touto slavností skrývá? A jak probíhá jeho největší oslava u nás? To všechno se dočtete v naší reportáži!

Napsal(a) Veronika Mikešová číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - archeopark